Vizin szárnyalt, de nem elégedett

A csütörtöki műszaki hiba és a pénteki baleset után szombaton már szárnyalt Vizin László és Zsiros Gábor a Horvát Rali Európa-bajnoki futamon. A szériaautó kupában három helyet javítva a hetedik helyre jöttek fel, míg abszolút értékelésben a 20.-ról a 13. helyre léptek előre. Ezzel a két nap hét pontot szereztek, amivel Vizin a bajnokság tizedik helyére lépett előre, de mindössze egy pontra van a hetedik helytől. Zsíros Gábor a navigátorok bajnokságában a nyolcadik helyen áll.

IMGL8963 (Medium)

Vizin is egyetértett a mezőny nagy részével, akik szerint pályafutásuk egyik legnehezebb aszfalt ralija volt a horvát verseny, amelynek csúszós, fehér aszfaltját tetézte a sok kihordás, és a pénteken váratlanul, szombaton pedig előre jelzetten a mezőnyre szakadó eső.

A magyar páros csütörtökön a gázpedál meghibásodása miatt lényegében nem tudott részt venni a shake downon, pénteken pedig a csúszós aszfalton megforgott és korlátnak ütközött. A szervizcsapat kiváló munkát végzett és tökéletes autóval folytathatták a versenyt, ám Laci bácsiban benne maradt az esés, így az első napi teljesítményével nem volt elégedett. Másnap azonban összekapta magát és 10-12. időket autózott, amivel elégedett volt. Az utolsó előtti, harminc kilométeres Salteria gyorsaságin elért abszolút 11. helyezésére pedig különösen büszke.

IMGL8732 (Medium)

Vizin László: – A mai (szombati) napunk sokkal jobb volt. Az első nap nem sikerült úgy, ahogy kellett volna. Arra a napra nagyon rányomta a bélyegét az esésünk, ami nem volt olyan nagy, a sérülés pedig egyáltalán nem volt látványos, de lehetett volna belőle komolyabb baj is. Este átgondoltam mindent és megpróbáltam túltenni magam rajta. Ez sikerült és a pénteki teljesítményemmel elégedett is vagyok.

Vizin_Horvat_D1

Az első hatban szerettünk volna végezni, hetedikek lettünk, ami ilyen erős mezőnyben jó eredmény. A saját teljesítményemmel azonban nem vagyok elégedett, mert ha a rajttól kezdve úgy megyünk, ahogy szombaton, akkor sokkal jobb lett volna az eredményünk.

A másik tanulság, hogy ennyi kihagyás után nem lehet csak úgy visszaülni az autóba. A szezonzáró Valais Rali előtt biztosan fogunk tesztelni.

vizin_horvat08 (Medium)

Pénteken és szombaton is megnehezítette a dolgunkat az eső. Pénteken nem számítottunk rá, szombaton igen. Nagyon csúsztak a pályák és főleg az utolsó előtti, harminc kilométeres gyorsasági nagyon megterhelte a versenyzőket és ette az autókat is. Itt sikerült abszolút 11. időt autóznunk, amire nagyon büszke vagyok.

A rendező egyébként nagyon kitett magáért, látszott, hogy jó versenyt akar rendezni. A célban ott volt az FIA elnöke, Jean Todt is, aki velünk is váltott pár szót, megkérdezte, honnan jöttünk és hogy hogy tetszett a verseny. Összességében nagyon nehéz, de igazi raliverseny volt. Örülök, hogy eljöttünk.

ROL_8328 (Medium)

A Rali-Európa-bajnokság szériaautó kupa állása, versenyzők: 1. Aigner 138, 2. Orsák 117, 3. Bonnefis 95, 4. Arai 66… 10. Vizin 38

A Rali-Európa-bajnokság szériaautó kupa állása, navigátorok: 1. Heigl 99, 2. Fournier 95, 3. Smeidler 67, 4. McLoughlin 66, 8. Zsiros 47

A csapat együttműködő partnerei: AXIÁL KFT., HÓD-MEZŐGAZDA ZRT., VALKON 2007 KFT., KAMARÁS-DUNA KFT., MEVI KFT., SYGNUS KFT., IS INTERNATIONAL, DC GÉPSZER KFT., GD GÉP ÉS DARU KFT., H-ITB KFT., KNIPL KFT., PAKET007 KFT., 92LETICIA BT.